Bugün en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram dünya çapında bir milyardan fazla kullanıcısı bulunmaktadır. Ülkemizde kullanımı en yaygın olan bu platform üzerinde yaşam tarzından, modaya, mücevherden seyahate ve spora kadar bir çok konuyu kapsamaktadır. Markanızın bu alanda başarılı olabilmesi için içerik planlaması , topluluk yönetimi , influencer kampanyaları , reklam gibi kriterlerin iyi yönetimi ve stratejisi başarıyı belirleyecektir.

Sosyal Medya Yönetimi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Influencer Marketing nedir ?

Paylaşım Türleri ve Terimler

Instagram Pazarlamasının en etkili reklam kaynaklarından biri influencer marketing çalışmalarıdır. Instagram platformunda yapılan çalışamalar hızlı dönüşüm sağlamaktadır. Influencer halk dilinde fenomen anlamına gelmektedir. Marka, ürününü veya hizmetini fenomenler ile tanıtmak istemesi ve tüm çalışmanın kapsamına “influencer marketing” denilmektedir. Instagram platformunda fenomenler paylaşımı farklı çeşitlerde yapabilir bunlar incelediğimizde,

Story – Hikaye Paylaşımı : Paylaşım 24 Saat kalmaktadır ve link vererek markanın sitesine veya başka bir alana yönlendirmesi sağlanabilir.

Post – Anasayfa Paylaşımı : Fenomenle anlaşmaya bağlı olarak değişmektedir 7 Gün , 15 Gün , 30 Gün veya kalıcı olabilir, hikaye reklamlarına göre daha pahalıdır.

Hikaye + Öne Çıkan Görsellere Eklenmesi : Fenomenin biyografi kısmında bulunan öne çıkan görsellere reklam için paylaştığı hikayeyi ekleyebilir. Zaman anlaşması yapılmaktadır örneğin 3 ay , 6 ay gibi.

Aylık Anlaşmalar : Belirlenecek fenomenler ile aylık anlaşmalar sağlanabilir böylece çalışmaların etkisi daha yüksek olmaktadır. 1 ay içinde 4 gün arayla stroy atması gibi çalışmaları içermektedir.

Etkinlik Katılımı : Açılış, event gibi etkinlik organizasyonlarınızda fenomenleri ağırlamak isteyebilirsiniz. Bu kapsamda fenomenler için uygun zeminin hazırlanması gerekir. Şehir dışı etkinliklerde ulaşım, konaklama gibi. Şehir için etkinliklerde fenomen kendi katılım sağlayıp bütçelendirmesini ona göre sağlamaktadır.

Yukarıdaki paylaşım türleri dışında çalışmaları sağlamak için ajansımıza danışabilirsiniz.

Instagram Pazarlama instagram pazarlama min

Sektörünüze ve Markanız Uygun Fenomenler

Her sektöre ve amaca göre reklam çalışması sağlayabilirsiniz. Tüketiciye direk olarak hitap etmeseniz dahi marka bilinirliği ve sosyal sorumluluk olarak da çalışmalar sağlayabilirsiniz. Bu markanın reklamdan beklentisine göre değişmektedir. Genellikle markaların tüketiciye satış noktasında reklama ihtiyaç duyduğunu düşünseniz de bir çok firma marka bilinirliği ve sosyal sorumluluk projelerini benimser.

Çalışma bazı yapabileceğiniz sektörler

Alışveriş Merkezleri (avm) , Mağazalar, Marketler, Alışveriş Siteleri, Teknoloji Marketleri, Televizyon Kanalları, Tv Programları,Gazete ve Dergiler, Dijital TV, Ev Geliştirme, Ev ve Dekorasyon Mağazaları, Mobilya Mağazaları, Eğitim Kurumları, Özel Okullar, Üniversiteler, Kurs ve Dershaneler, Eğlence ve Yaşam, Gece Kulüpleri, Oyunlar, Wellness ve Spor Salonları, Yeme ve İçme Firmaları, Enerji ve Akaryakıt Şirketleri, Finans Kurumları ve Bankalar, Giyim ve Moda, Aksesuar, Hızlı Tüketim, Bebek Mağazaları, Gıda Markaları, İçecek Markaları, Kişisel Bakım Markaları, Temizlik Markaları, Pet & Mama Markaları, İnternet Siteleri, Kamu Firmaları, Parti ve Siyasetçiler, Kurumsal Firmalar, Holdingler, Mekan ve Etkinlikler, Dernek ve Sivil Toplum kuruluşları

Proje Belirleme ve Bütçelendirme

Moda, Sağlık, Anne, Bakım ve Makyaj, Ünlü, Oyuncu, Şarkıcı gibi bir çok etkileyici yani fenomen bulunmaktadır.  Fenomenlere ulaşmadan önce kampanyamızın oluşturulması gereklidir. Bu konuda sizlere ajansımız yardımcı olmaktadır. Kampanyamızda fenomenden beklenti çıkarımında bulunabilir ve bu doğrultuda fenomenden projemiz için bütçe maliyeti isteyebiliriz.

Örneğin “ Fenomen x bir etkinliğe katılım sağlaması gereklidir ve gün içinde 1 post + 4 story atması gerekir.” Şeklinde fenomenden beklentimizi çıkarmamız gereklidir.

Her bütçeye göre fenomen veya anonim sayfalarla çalışabilmektedir bu nedenle projeye ayırabileceğiniz bütçenin aşağı yukarı belirlenmesi gereklidir.

INSTAGRAM INFLUENCER MARKETİNG AVANTAJLARIMIZ

– Her kategoride yüzlerce fenomene sahibiz.
– 200’e yakın Anne fenomen ile çalışmaktayız.
– Herkesin tanıdığı onlarca makro fenomen ile çalışmaktayız.
– Yüzlerce anonim instagram sayfaları ile çalışmaktayız ve takipçileri yüz binler hatta milyonlar olan. Komedi Sayfaları , Dizi Film Sayfaları , Yemek Tarifi vb. platformlar.
– Anonim sayfalarla çok uygun maliyetlerle çalışmaktayız.
– Çalışma sonrası profesyonelce hazırlanmış detaylı raporlar sunmaktayız.

INSTAGRAM FENOMENLERİ İLE ÇALIŞMALAR

– Ürününüzü veya hizmetinizi tanıtabilirler.
– Paket , kutu açma veya ürün deneme sağlayabilirler.
– Mağazalarınızı ziyaret edip orada tanıtım sağlayabilirler.
– Etkinlik, organizasyonlarınıza katılım sağlayabilirler.
– Markanızın yüzü olabilirler.