Instagram Videolarını Bir Video Ekibi Olmadan Oluşturma

Instagram Videolarını Bir Video Ekibi Olmadan Oluşturma

Instagram videolarını oluştururken bir ekibinizin olmaması doğal karşılanabilir. Instagram platformunda yer edinmeye çalışan bir influencer olabilirsiniz. Bu nedenle başlangıçta tek başınıza video içerik üretirsiniz. Videolarınız etkileşim aldığında ise bir video ekibi ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

Instagram platformuna bir video ekibi ile katılmanız mümkündür. Eğer bir markaysanız ve pazarlamanız için Instagram’ı seçtiyseniz genellikle video ekibiniz olur. Video ekibiniz markanızın tanıtımı için kolları sıvar ve video içerik üretmeye başlar. Bu videolar markanıza ait hizmet veya ürün hakkında olur.

Instagram platformunda trendlere uyan bir video yapmak istiyorsanız video ekibi iyi iş çıkaracaktır. Ancak tek bir kişi de olabilirsiniz. Bu durum yalnızca daha fazla çaba harcamanıza neden olacaktır. Tek başına da trendlere uygun bir video içerik hazırlanabilir. Bunu nasıl yapacağınız ise bu yazıda size anlatılacaktır.

İşletmeler İçin Kolay Instagram Videoları Hazırlama

Instagram platformunda işletmenizi videolar ile tanıtmak istiyorsanız pek çok kolay yolu kullanmanız mümkün olacaktır. Örneğin Twitter platformundan yardım almak işinizi yarayacaktır. Twitter’dan alınan bir tweeti kolayca bir video içeriğe dönüştürerek paylaşım yapabilirsiniz. Tweetiniz işletmeniz hakkındaysa Instagram’da tanıtım yapmak hiç de zor olmayacaktır. Diğer kolay Instagram video hazırlama fikirlerini ise sayılan maddelerde görebilirsiniz.

  • Grafiklerinizi videolara dönüştürme. İşletmenize ait grafikleri toplayarak videolara dönüştürmeniz mümkündür. Grafiklerinizin fotoğraflarını toplayarak bir video yapın ve müzik ekleyin. Müziğin trend bir müzik olmasına da dikkat etmelisiniz.
  • Trend kelimelerden ve emojilerden faydalanma. Yapacağınız videolarda bu tarz etmenlerden yararlanmanız iyi bir video için anahtar olabilir. Özellikle trend olması önemlidir çünkü tanınmak için size kolaylık sağlayabilir.
  • Influencerlar ile çalışma. Instagram’da video içerik yayınlamayı kolaylaştırmak istiyorsanız influencerlar tam size göre olacaktır. Yapmak istediğiniz video içerik için bir influencer ile işbirliğine gidin. Böylece videonuz profesyonel bir el tarafından kolaylıkla hazırlanmış olacaktır.
  • Kullanıcılar tarafından oluşturulan içerikleri kullanma. Kolay bir şekilde video paylaşımı yapmak istiyorsanız videoyu sizin yapmanıza gerek olmayabilir. Influencerlar da aynı işlevi görecektir. Ancak işi kullanıcılara bırakmak istiyorsanız kolay ve daha yaratıcı video içerikleriniz hazırlanmış olacaktır. Bunları rahatlıkla Instagram hesabınızda paylaşabilirsiniz.
  • Instagram hikayelerini ve öne çıkarılanları kullanma. Bu kısımları kullanarak elinizdeki video içeriği dönüştürebilirsiniz. Hikayeler kısmında video içeriğinizin yazısını, filtresini veya etiketlerini yenileyebilirsiniz. Yine öne çıkarılanları kullanarak önceden paylaşmış olduğunuz videoyu yenileyerek tekrar paylaşabilirsiniz. Böylece kolay paylaşım yapmış olursunuz.

Instagram Videoları Ve Ekibi

İşletmenize ait bir video ekibiniz varsa Instagram video içerikleriniz hakkında fazla düşünmenize gerek yoktur. Onlar zaten bu işin profesyonelleri olarak video ekibinizde yer almaktadır. Video ekibi istediğiniz video içeriği profesyonelce hazırlayacak ve sunacaktır. Eğer yapılan video içeriğini siz de beğendiyseniz Instagram platformunda rahatlıkla paylaşım yapmaya başlayabilirsiniz.

Video ekibi bir video içerik hazırlanmasının her adımında vardır. Video içerik fikirleri bu ekip sayesinde hayata geçirilir. Bir ekip üyesi video içeriğin konusu ile ilgilenirken diğer bir üye bu konunun nasıl çekileceğini çözebilir. Video içerik bittiğinde ise doğru bir filtreleme ve etiketleme dahilinde Instagram’a eklenir.

Instagram Videolarının Nasıl Olacağına Karar Verme

Instagram’da çok çeşitli videolar hazırlamanız mümkündür. Öyle ki konusundan uzunluğuna kadar pek çok seçeneğiniz vardır. Bir işletmeyseniz konu seçiminiz elbette ki sınırlı olacaktır. Çünkü çekeceğiniz video içerik markanız ile ilgili olacaktır. Ancak video içeriklerinizin uzunluğunu istediğiniz gibi seçebilirsiniz. Video içeriğini isterseniz on saniye, isterseniz üç dakikalık hazırlayabilirsiniz. Tabii ki bu sayılar yalnızca bir örnektir.

Instagram video içerikleriniz soğuk ya da sıcak filtreler ile hazırlanabilir. Videonuzun ambiyansını değiştirmek için filtreler kullanmanız iyi bir video içerik ortaya çıkarabilir. Kullanacağınız etiketler ise sınırsız olacaktır. Yalnızca markanız ile ilgili etiketler kullanmak istiyorsanız kullanabilirsiniz. Ancak daha çok insana ulaşmak için markanız ile uyumlu olacak başka trend etiketler de kullanabilirsiniz. Sizin videonuz, sizin seçiminiz.

Instagram’da paylaşacağınız video içeriklerini kimin hazırlayacağına siz karar verebilirseniz. Eğer tüm süreci bizzat görmek istiyorsanız video içeriğinizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Daha profesyonel bir video içerik olmasını istiyorsanız video ekibi oluşturabilirsiniz. Video ekibiniz sizin yerinize bu video içerik meselesini çözecektir. Bunlar dışında çeşitli pazarlama stratejileri ile de video içeriklerinizin nasıl olacağına karar verebilirsiniz. Influencerları kullanarak yaratıcı video içerikleri hazırlamak isteyebilirsiniz. Kullanıcı tarafından oluşturulan içerikleri kullanarak video içeriğinizi daha geniş bir kitleye yaymayı tercih edebilirsiniz. Video içeriğiniz ile alacağınız kararlarda özgün olduğunuz sürece istediğiniz kararı vermeniz mümkün olacaktır. Siz yeter ki başarılı video içerikleri yapmayı düşünün.

Instagram’da Kısa Video Hazırlama

Instagram platformu için kısa videolar hazırlamak işletmeniz için çok faydalı olabilir. Kısa videolar çoğunlukla açık tanıtımlar içerir. Öyle ki giriş, gelişme ve sonuç açık ancak kısa bir şekilde anlatılır. Sizler de bu kısa videolardan yararlanarak markanızı iyi bir şekilde tanıtmak isteyebilirsiniz.

Kısa video hazırlamak için öncelikle videonun kaç saniye süreceğini kararlaştırmanız gerekir. Kısa videoların süresi en fazla bir dakika olacak şekilde anlaşılmaktadır. Dolayısıyla bir dakikadan uzun videolar yapmamanız gerekir. Yine videonuzun konusu hakkında bir ya da iki cümlelik giriş, gelişme ve sonuç hazırlamalısınız. Böylece kısa videonuz hazırlanacaktır.

Instagram’da Trendlere Uygun Videolar Hazırlama

Bir video içerik üretmek istiyorsanız trendler size ilham kaynağı olacaktır. Instagram’da pek çok detay bir trendi oluşturabilir. Bir kelime, cümle, emoji, filtre veya etiket trend olarak karşınıza çıkabilir. Size kalan ise bu trendlerden arasında seçim yapıp video içerik üretmektir. Video içerik için bir kamera alıp işletmenizi tanıtacak her kelimeyi söyleyebilirsiniz. Daha sonra trendler ile video içeriğinizi taçlandırabilirsiniz.

"Instagram Videolarını Bir Video Ekibi Olmadan Oluşturma" Bu yazı, orijinal yayın tarihindeki 30 Oca 2023 bilgilere göre hazırlanmıştır. Ancak, zamanla değişiklik gösterebilecek, güncelliğini yitirebilecek veya geçerliliğini kaybedebilecek bilgiler içerebilir.
Yorum Yok
Puanlama: 5 yıldız (82 puanlama)
Yorum Yap

Bilgilendirme