Instagram İçerikleriniz Yeterli Görüntülenme Almıyor Mu? Bunu Düzeltmenin Yolları

Instagram İçerikleriniz Yeterli Görüntülenme Almıyor Mu? Bunu Düzeltmenin Yolları

Instagram üzerinde aktif bir hesabınız varsa Instagram’da yer alan çeşitli videoları biliyorsunuz. Bu videolar Instagram üzerinde çok fazla görüntülenme alıyorlar. Böylece markanız için de harika bir tanıtım yolu haline gelebiliyorlar.

Instagram üzerinden video paylaşımı yapmak popüler bir hale geldi. Öyle ki pek çok marka veya işletme tanıtımlarını etkileyici videolar ile yapmaya başladılar. Üstelik bu videolara çeşitli müzik veya resimler eklemek de mümkün olmakta ve çeşitli filtreler kullanılıyor.

Markanızı veya işletmenizi büyütmek istiyorsanız videolar istediğiniz başarıyı elde etmenize tam olarak yardımcı olmayacaktır. Sadece video yapmayı ve bunu sosyal medyadaki insanlar ile paylaşmayı düşünmeyin. Bunun yerine nasıl ilgi çekici videolar çekebileceğinizi düşünün. Hangi videoların daha fazla görüntülenme aldığı hakkında bir araştırma yapın. Daha sonra sizler de bu etkili videolardan yapmaya başlayabilirsiniz. Görüntülenmelerinizin de bu doğrultuda arttığını göreceksiniz.

Instagram İçeriklerinizin Neden Görüntülenme Almıyor?

Instagram içeriklerinizin görüntülenme almaması için pek neden vardır. Videolarınızın ilgi çekici olmaması da bunlardan biridir. Özensiz bir videoyu pek çok insan bakmadan geçebilir. Bunun olmaması için video içeriklerinizin özgün olması ve her türlü insana hitap etmesi önemlidir.

Instagram’da görüntüleme almayışınızın bir nedeni takipçilerinizin az olmasıdır. Az takipçi doğal olarak az etkileşimi doğurur. Buna ilgi çekmeyen videolar da eklendiğinizde görüntülenme sayınızın az olması doğal bir sonuçtur.

Instagram hesabınızın bir amacı olmaması görüntülenme sayınızı etkileyebilir. Hangi iş ile meşgulseniz onun hakkında bir hesap oluşturmalısınız. Aynı zamanda içerikler de işiniz ile alakalı olmalıdır. Farklı konularda içerikler paylaşmanız amacınızın ne olduğu hakkında kafaları karıştırır.

Instagram İçerikleriniz Az Görüntüleniyorsa Yaptığınız Yanlışlar Nelerdir?

Instagram’da milyonlarca insana ait hesap vardır. Bu hesaplardan bazıları yüksek etkileşimlere sahip olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan biri olmak istiyorsanız hesabınızı geliştirmek için bu kişilerin neler yaptığını bilmeniz gerekir. Aynı zamanda hangi yanlışları yapmaktan uzak durduklarını da bilmelisiniz. Bu yanlışları bazı maddelerle açıklamak belki size bir ışık olacaktır.

  • Aynı içerikleri birkaç değişiklik ile tekrar paylaşmak. Yapacağınız en büyük hatalardan biri bu olacaktır. İçeriklerinizde özgün olmamak sizi sıkıcı bir hesaba çevirecektir. Bu da görüntülenme almanızın azalmasında büyük bir rol oynayacaktır. Her videonuzda ilgi çekici içerikler yapmaya özen göstermelisiniz. Tekrara düşmemeli ve insanlara sürekli aynı videoyu göstermemeye çalışmalısınız.
  • Siyasi içerikler can sıkıcı olabilir. Markanızı veya işletmenizi tanıtmak istiyorsanız siyaset hakkında paylaşımlar yapmamanız gerekir. Çünkü siyasetin sizin amacınız ile ilgili hiçbir ortak noktası olmayacaktır. Aynı şekilde siyasi gönderilere yorum yapmanız da sizi insanlardan uzaklaştıracaktır. Instagram hesabınızda neleri paylaştığınıza, beğendiğinize ve yorumlarınıza dikkat etmelisiniz.
  • Kaliteli videolar üretmekten geri durmak. Kaliteli içerikler herkes tarafından beğenilir. İyi çekilmiş ve iyi bir konusu olan içeriklere herkes ilgi gösterecektir. Bunu kullanın.
  • Videoları gereğinden uzun tutmak. Instagram videoları en fazla bir dakika olacak şekilde paylaşılmaktadır. Ancak siz bir dakikalık videolar çekmemeye gayret edin. Dikkat ederseniz ünlü influencerların bir dakika altında içerikler çektiğini görebilirsiniz. Fazla süren videolar insanların ilgisini kaybetmesine neden olabilir. Ayrıca anlatmak istediğiniz konunun videolarınızın sonlarında olması da can sıkıcı olabilir. Net ve uzun sürmeyen videolar yapmaya çalışın, görüntülenme sayınız giderek artsın.
  • İlgili etiketleri kullanmamak. Instagram videolarında etkileşim almak için pek çok kişi etiketlerden yararlanmaktadır. Çünkü etiketler sizi Instagram algoritmasında başa getirir. İlk çıkan videolardan olmak için ilgili etiketlerden faydalanmalısınız. Etiketiniz yoksa algoritmanın amacını çözemezsiniz. Influencerların çok görüntülenme almasının başında etiketler gelmektedir.

Instagram İçeriklerinizi Başka Platformlarda Paylaşmak İşe Yarar Mı?

Instagram’da görüntüleme almanın yollarından biri de başka platformlarda paylaşım yapmaktır. Buna aynı zamanda videolarınızı dönüştürmek de denir. Görüntülenme sayınızı arttırmak için birden fazla sosyal medya hesabı kullanabilirsiniz. İşe yarayacaktır.

Fazla görüntüleme almak için aynı videoyu farklı platformlarda yayınlamanız önemli değildir. Her platform için yaratıcı bir video içeriği üretmenize gerek yoktur. Ancak farklı etiketler kullanmayı deneyebilirsiniz. Böylece farklı yerlerde ilgi çekmeyi başarabilirsiniz.

Instagram İçeriklerinizin Görüntülenmesi Arttırmanın Yolları Nelerdir?

Instagram platformunda görüntülenme almak istiyorsanız politikadan uzak içerikler yapmalısınız. Bir marka veya işletmeyseniz politika hakkında içerikler paylaşmayın. Ayrıca politikayı tanıtımlarınıza eklemekten kaçının. Savunduğunuz görüş hesabının hakkında farklı fikirlere yol açacaktır ve izlenmelerin daha fazla düşebilir. Bunu istemezsiniz.

Video içeriklerinizi kaliteli kameralar kullanarak çekmelisiniz. Kalitesi düşük olan videoları seven insanlar bu videoların komik olduğunu düşünürler. Ancak siz görüntülenme arttırmak istiyorsunuz ve bunu ciddiye almanız gerekir.

İnsanları rahatsız edecek veya korkutacak video içerikleri yapmayın. Belki bunu yapmanız belirli bir kesimin ilgisini çekebilir. Ancak büyük bir çoğunluğun ilgisini çekmeyecektir. İnsanlar korkacağı bir videoya neden baksın? Bunun cevabını vermeniz zor olmayacaktır.

Videolarınızı insanların düz bakabileceği şekilde paylaşmalısınız. Telefonu veya bilgisayarı yatırarak izlenebilecek videoları çekmemelisiniz. Sosyal medya platformları pek çok kolaylık sağlar. Video içeriklerinizi düz bir şekilde çekmek ise insanlara sağlayabileceğiniz bir kolaylıktır.

Çektiğiniz videoları uzun saniyelerle paylaşmaktan kaçının. Videonuzda ne anlatmak istediğinizi çabuk bir şekilde insanlara anlatmaya çalışın. Amacınızı videonun son saniyelerinde belirtmemeye de dikkat edin. Vurgulu bir cümle ile video içeriğinize başlamanız daha yararlı olacaktır.

Video içeriklerinizde yaratıcı olmanız gerektiğini öğrenmelisiniz. Dikkat çekici videolar yapmalısınız. Daha önce kimsenin düşünmediği şekilde video içerik konuları belirlemelisiniz. Yine farklı mekanlarda video içerikleri çekmelisiniz.

Instagram hesabınızı birkaç video ile kullanmayı bırakmalısınız. Instagram’da düzenli olarak video içerikleri paylaşmalısınız. Bunu yapmanız aynı zamanda sosyal medya platformundaki aktifliğinizi belirtecektir. Belirli aralıklarla videolar paylaşmalısınız. Böylece görüntülenme sayınız artacaktır.

"Instagram İçerikleriniz Yeterli Görüntülenme Almıyor Mu? Bunu Düzeltmenin Yolları" Bu yazı, orijinal yayın tarihindeki 29 Oca 2023 bilgilere göre hazırlanmıştır. Ancak, zamanla değişiklik gösterebilecek, güncelliğini yitirebilecek veya geçerliliğini kaybedebilecek bilgiler içerebilir.
Yorum Yok
Puanlama: 4.5 yıldız (65 puanlama)
Yorum Yap

Bilgilendirme