İşletmeler Sosyal Medyayı Nasıl Kullanmalı ? 8 İpucu

İşletmeler Sosyal Medyayı Nasıl Kullanmalı ? 8 İpucu

İşletmelerin sosyal medyada daha iyisini başarmaları için dikkat etmeleri gereken bazı noktalar bulunmakta aklınızda “ daha çok satış nasıl yaparım, takipçi nasıl kazanırım, hesabımı nasıl aktif tutarım, twitter’ı ürün satmak için nasıl kullanabilirim ? “ soruları döndüğünü biliyoruz.

Sağdan soldan duyulan bilgiler ile bazı işletme sahipleri İnstagram hesabına aktif kalabilmek için kabataslak ürün fotoğrafları yüklediğini görüyoruz ve bunun faydalı olacağını düşünüyorlar. Potansiyel müşterilerinizi de kaçırmamak için dikkat etmeniz gereken ve sosyal medyayı iş için kullanmanızda yardımcı olabilecek 8 ipucu.

Takipçileri Rahatsız Etmeyin

Birileri sizlere günlük yaşamdan fotoğraflar, dünyada olup biten önemli olaylardan, günaydın içerikleri, o güne ait yaşanmış tarihteki önemli bir olayı İnstagram sayfanızda paylaşmanızı önermiş olabilir. Fakat nabzı korumayı bilin ve abartmadan size daha uygun içerikler paylaşın aksi halde takipçilerinizin hızla düştüğünü göreceksiniz.

Kötü Fotoğrafları Hiç Paylaşmamak Daha Faydalı

Her hangi bir masanın üzerinde telefonla çektiğiniz ürün görsellerine takipçilerinizin ilgi göstermesini beklemeyin. Yapmanız gereken yüksek çözünürlük çekmeniz ve çekici görüntüler oluşturmanız gereklidir. Sosyal medya seçici bir dünyaya dönüştü ve kimse kötü görünen ürünlere ilgi göstermiyor.  Sosyal medyada başarılı olmak için fashion bloggerlarını takip edin ve nasıl çekimler yaptıklarına ilgi gösterin.

Tabi ki #Hashtagler

Etiketler sayfanızı tanıtmanın önemli yollarından biridir. Instagram sayfalarınızı güçlendirmeniz ve tanıtmanız için sizlere 30 adet hashtag hakkı vermektedir bunu doğru bir şekilde değerlendirmeniz sayfanızı tanıtmada önemli rol almasını sağlayacaktır.

Şikayetleri Silmeyin

Markanızla iletişime geçmiş potansiyel kullanıcı veya mevcut müşterileriniz aranızda oluşacak negatif durumun kontrolünü iyi bir şekilde sağlamanız gereklidir. Bir müşterinin ürün veya hizmeti şikayet ettiğinde anında hesap tarafından kaldırıldığı çok rastladığımız bir durum. Kötü PR olarak elene alınırken yapmanız gereken mümkün olduğunca hızlı ve sorunsuz bir şekilde konuyu ele almanızdır. Bir sorunu silmek sorunu ortadan kaldırmaz yalnızca müşterileriniz daha fazla tepkisine mal olur “yorumumu neden sildiniz ?!”

Kuğul olmak yerine Samimi Olun

Takipçilerinizin ürününüzü sevdiğini yorumlaması, teşekkür etmeniz size zarar vermez. Bu durumun takipçilerinizde daha fazla takip etme duygusu uyandıracağını emin olun. Takipçilerinizle iletişimde olmanız onları kazanmanız adına sizin için büyük bir şans.

Doğru Mecralarda Olun

Twitter, İnstagram, facebook, pinterest, linkedin ve diğer platformlar işletmeniz adına her platformda olmanıza ihtiyacınız yok sizin için doğru platformu bulun ve ona odaklanın bu sayede daha fazla etkili olursunuz.

Ayda Bir İçerik Göndermeyin

Yarı zamanlı sosyal medya kullanıcı olmaktan kaçının ayda bir içerik paylaşmanız sosyal medyada herhangi bir zevk bulmadığınızı kanıtlar buda size negatif katkısı olur. En popüler hesaplar takipçilerine yüksek kaliteli içerikler üretir.

Arkadaşlık Talepleri ve Sonrası ?

Linkedin ve Facebook da başa gelen en değişik duygulardan biridir size gelen bağlantı talepleri ve sonrasında sizde oluşan beklenti “acaba neden ekledi” bu durumu inkar etmeyip onlara spam mesajlar göndermek yerine onun zeminini oluşturacak bir mesajla sohbetinizi başlatın.

"İşletmeler Sosyal Medyayı Nasıl Kullanmalı ? 8 İpucu" Bu yazı, orijinal yayın tarihindeki 21 May 2020 bilgilere göre hazırlanmıştır. Ancak, zamanla değişiklik gösterebilecek, güncelliğini yitirebilecek veya geçerliliğini kaybedebilecek bilgiler içerebilir.
11 Yorum
Puanlama: 4.8 yıldız (78 puanlama)
Mehmet Çelik
23 Mayıs 2020, 05:15

Cok yarali bir makale olmus. Eline saglik kardesim. Sayende herşeyi ogrendik.

Apo
23 Mayıs 2020, 05:17

Sizin sayenizde aylık gelirim baya yükseldi tesekur ederim nasıl kulanmam gerektiğini anlatınız için.

Muhammet Burak Kalay
23 Mayıs 2020, 05:21

İşletmeler sosyal medyada biraz daha aktif olmalı herhangi bi müşterinin isteği arzusu yada hatalı bi ürünü değiştirmek gibi bir çok müşteri isteğini hemen göz önünde bulundurarak yardımcı olunması gerekir o yüzden işletmelerin ilk yapması gereken bana göre müşterinin yanında olmak sorununu çözmektir.. Ayrıca bu konuyu yazılı şekilde çok güzel anlatmışsınız tebrik ederim

Ziyazorlu
23 Mayıs 2020, 05:22

Böyle güzel bir bilgi için teşekkürler

Beytullah var
23 Mayıs 2020, 05:43

Çok güzel başarılı bir yazı olmuş beni çok güzel bir biçimde aydınlatın bence çok kisi bu yazıyı okuyup bilgilenmeli güzel tüyolar vermişsin ellerine araştırmana sağlık

Gulay Bal
23 Mayıs 2020, 08:05

Işletmeler sosyal medya aracılığıyla yapmış oldukları satış cirolarını %30 artırabilirler. Çünkü reklam uapolan karin neredeyse yarışı demektir. Fakat işletmelerin gerek reklam gerek internette ki satış ve reklam yapacakları doğru sitede tanıtım yapmaları çok önemlidir.Bunlarin içinde sosyal medya facebook twitter instagram da büyük rolü vardır.

enes Meydan
23 Mayıs 2020, 08:16

Bence güzel yazı çalışması olmuş eline koluna sağlık istediğimiz merak ettiğimiz konuları yazmışsın iyice okudum

Elif Cevik
23 Mayıs 2020, 10:32

Sosyal medyayı daha iyi kullanıyorum sayenizde bilgiler gayet başarılı teşekkürler

Zeynep özel
23 Mayıs 2020, 11:16

Sosyal medyada başarılı olmak için fashion bloggerlarını takip edin ve nasıl çekimler yaptıklarına ilgi gösterin denmiş gerçektende denedim ve faydalı olduğunu gördüm hani o kadar güzel yorumlanmış ki herşey harika❤️

Mahmut Ünlüşen
23 Mayıs 2020, 11:22

İnstagram twitter yada fazebook gibi sosyal medyaları nasıl kullanacağımız hakkında güzel bir yazı olmuş. Önemli olan bu platformlarda samimi ve cana yakın davranarak müşterilerimizle bağ oluşturmaktır.

Gizem Dilan Bakıcı
23 Mayıs 2020, 11:40

Çok beğendim,harika:)

Yorum Yap

Bilgilendirme